Дитяча музична школа №8 ім. П. Д. Гайдамаки – «AlmaMater» музичного чарівництва.

Історія залишає слід – вчора, сьогодні, завтра. Нити часу, з’єднуючись, плетуть правдивий літопис, котрому нема кінця… Шлях, тривалістю в сімдесят п’ять років, був різний, і багато потрібно було перевірити, пізнати на цьому шляху.

Коли народжуються діти, то радіють усі. Це – щастя. Таке почуття відчували діти робітників Тракторного заводу ім. С. Орджонікідзе, коли для них «народилася» музична школа.

Офіційний День Народження – грудень 1933 року. Це був чудовий подарунок Народного Комісаріату Освіти дітям заводчан. В далекому 1933 році відкривалася не просто музична школа, перша початкова сходинка до професії музиканта. Це був один з перших центрів музичної культури в Харкові. Учбовий заклад зіграв важливу роль в естетичному вихованні багатьох поколінь трудящих індустріального міста.

В 1986 році Постановою Ради Міністрів України школі було присвоювано ім’я видатного українського композитора Петра Даниловича Гайдамаки.

Скільки юних сердець доторкнулись до Вічних цінностей в житті – Доброті, Красоті, Радощі – від спілкування з високою Музикою!

І вже діти та онуки наших колишніх випускників переступили поріг школи. Сюди, до триповерхового будинку по провулку Миру, 3, кожний день поспішають хлопчики та дівчатка, для котрих музика зробилася невід’ємною частиною життя.

Школа має численні цінності, які дбайливо зберігаються та передаються із покоління в покоління.

В пам’яті зберігаються імена педагогів, які стояли у джерел школи, які віддали багато років своєї праці становленню та розвитку музичного закладу. Імена першого педагогічно-викладацького складу школи:

- Андрієвський Дмитро Васильович – перший директор школи; хоровий клас;

- Звєрєв Костянтин Іванович – скрипка;

- Кальницький Володимир Іванович – скрипка;

- Пактовська Юлія Федорівна – віолончель;

- Хорошухіна Любов Азарівна – фортепіано;

- Рєзницька Ольга Самойлівна – фортепіано.

Велика Вітчизняна війна перервала мирне життя. Багато викладачів та учнів змінили навчання на сувору й тяжку працю воїнів-захисників. Свою роботу школа відновила в 1946 році. До тих викладачів, хто працював ще до війни, приєдналися:

- Смелшкалн Костянтин Петрович;

- Пактовський Леонід Федорович;

- Шуаєв Джамал Гамзатович;

- Кравцов Тарас Сергійович.

В різні періоди школою керували директори: Доброскок Микола Михайлович, Белорус Віталій Григорович, Балабай Віталій Іванович. Одною з перших учениць була Дикань Зинаїда Василівна, яка згодом очолила школу та знаходилася на директорському пості 35 років. Багато учнів Зинаїди Василівни отримали найкращу музичну освіту під її професійним керуванням та продовжують працювати в стінах «Alma Mater».

Школа пишається тим, що саме в неї почали свою викладацьку діяльність майбутні видатні українські композитори-класики: Губаренко Віталій Сергійович та Ковач Ігор Костянтинович.

За 85 років свого існування школу закінчили більше 3000 учнів, з котрих понад 700 – стали професійними музикантами.

Сьогодні школа – сучасний музичний заклад з працюючими трьома відділеннями: музичним, художнім та театральним. Учні із задоволенням приймають участь та отримують нагороди в фестивалях, конкурсах районного, міського, обласного та міжнародного рівнів.

Очолює, направляє навчально-виховний процес в школі директор Ліцкевич Світлана Олексіївна, хормейстер, викладач вищої категорії, яка постійно знаходиться в творчому пошуку, об’єднує колектив викладачів спільними ідеями та результатами роботи на ниві Музики, мистецтві Душі.

Ми пишаємось своєю школою, своїми викладачами, котрі продовжують розвивати та укріпляти традиції, навчають дітей музиці, виховують в них кращі якості Людини.

Кiлькiсть переглядiв: 1229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.